GDZIE SĄ PRODUKOWANE KOSMETYKI JOWAÉ?

Wszystkie produkty JOWAÉ wytwarzane są we Francji

CO OZNACZA "RÓWNOWAGA SKÓRY"?

Celem JOWAÉ jest opracowywanie kosmetyków przywracających skórze jej naturalną równowagę.
Skóra codziennie narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych (stres, zanieczyszczenie, zmiany klimatu) przez co traci naturalną równowagę. Bariera ochronna naskórka ulega zmianom, skóra odwadnia się, traci blask i jednolity koloryt, pojawiają się plamy pigmentacyjne, a przedwczesne starzenie się skóry następuje coraz wcześniej.
Przywracając równowagę skóry, kosmetyki JOWAÉ pomagają jej odzyskać naturalną harmonię i utracony blask.

1. STOSOWANIE

JAK DŁUGO PRODUKTY JOWAÉ WAŻNE SĄ PO OTWARCIU?

Jeśli minimalna trwałość naszych produktów kosmetycznych wynosi mniej niż 30 miesięcy, data ważności jest umieszczona na opakowaniu produktów.
Jeśli minimalna trwałość naszych produktów kosmetycznych wynosi więcej niż 30 miesięcy, informacja na temat maksymalnego okresu stosowania po otwarciu (Period After Opening - PAO) umieszczona jest na opakowaniu. Przyjmuje ona formę symbolu otwartego słoiczka z kremem, na którym wskazano okres stosowania wyrażony w miesiącach.

CO ZROBIĆ W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA NIEPOŻĄDANEJ REAKCJI NA PRODUKT JOWAÉ?

Każdy przypadek jest indywidualny i może się zdarzyć, że u niektórych osób po aplikacji produktu wystąpią niepożądane efekty. Z tego względu został powołany nadzór nad produktami kosmetycznymi (Cosmetovigilance).
Już od momentu rozpoczęcia pracy nad produktem dokładamy wszelkich starań, by potwierdzić tolerancję produktu i tym samym uniknąć jakichkolwiek niepożądanych reakcji. Jednak jeśli mimo to stwierdzono wystąpienie niepożądanego efektu, konsument powinien przesłać na adres reklamacje@alesgroupe.com.pl następujące informacje :
- Nazwisko
- Imię
- Numer telefonu
- E-mail
- Nazwę danego produktu
Pozwoli nam to skontaktować się z konsumentem w celu określenia charakteru reakcji, ułatwienia podjęcia odpowiednich działań oraz poprawy bezpieczeństwa danego produktu za pomocą dostosowanych procedur.

CZY ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ OTRZYMANIA PRÓBEK?

Nie wysyłamy próbek pocztą. Nasze próbki są zarezerwowane dla punktów sprzedaży, gdzie można otrzymać poradę i wypróbować odpowiednio dostosowane do swoich potrzeb kosmetyki. Znajdziecie tam Państwo także produkty do testowania, które pozwolą odkryć konsystencje i zapachy niektórych kosmetyków.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PRODUKTY JOWAÉ W OKRESIE CIĄŻY/KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie są nam znane żadne przeciwwskazania do stosowania naszych produktów w okresie ciąży/karmienia piersią. Mimo to doradzamy zasięgnięcie porady lekarza, ponieważ każdy przypadek jest inny.

CZY PRODUKTY JOWAÉ MOŻNA STOSOWAĆ U DZIECI?

Stworzyliśmy 2 produkty, które zaspokoją potrzeby całej rodziny, w tym dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia: Naprawczy balsam łagodzący i Ochronny balsam nawilżający.

CZY KONIECZNE JEST KUPIENIE WSZYSTKICH PRODUKTÓW WCHODZĄCYCH W SKŁAD RYTUAŁU PIELĘGNACYJNEGO JOWAÉ?

Każdy produkt JOWAÉ był badany osobno i wykazał skuteczność w samodzielnym stosowaniu. Jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów poleca się zastosowanie wszystkich produktów wchodzących w skład rytuału pielęgnacyjnego JOWAÉ dostosowanego do potrzeb skóry.
KROK 1 - Oczyszczanie. KROK 2 - Przygotowanie skóry do pielęgnacji - 100% skuteczności*. KROK 3 - Aktywowanie działania kosmetyku - 91% skuteczności**. KROK 4 - Korekta.

*Badania kliniczne przeprowadzone z wykorzystaniem Nawilżającej wodnej mgiełki z udziałem 20 ochotników na przestrzeni 28 dni - aplikacja dwa razy dziennie - % satysfakcji
**Badanie kliniczne przeprowadzone z wykorzystaniem Koncentratu młodości wyrównującego koloryt z udziałem 23 ochotników na przestrzeni 28 dni - aplikacja codzienna - % satysfakcji

2. CLEAN & NATURAL (Przejrzystość & Naturalność) 

DLACZEGO SKUPIAMY SIĘ NA „CLEAN & NATURAL”?

W JOWAÉ wierzymy, że piękno pochodzi z natury i poszanowania środowiska.
W związku z tym natura stanowi serce naszych receptur, a każdy składnik aktywny dobieramy z najwyższą starannością sprawdzając jego pochodzenie, działanie i wpływ na skórę.
Stale doskonalimy naturalne właściwości naszych produktów, skupiając się jednocześnie na ich skuteczności.
Preferujemy współpracę z dostawcami składników aktywnych, którzy są zaangażowani w zrównoważony rozwój i wybierają składniki naturalne pozyskiwane w procesach ekstrakcji, które pozwalają na zachowanie ich właściwości i składu.
Ponadto dla całkowitej przejrzystości formuły podajemy procent składników syntetycznych i ich funkcję w każdym produkcie.


2.1 FORMUŁY 

JAK MOGĘ OTRZYMAĆ LISTĘ SKŁADNIKÓW DANEGO PRODUKTU?

Lista składników jest dostępna na stronie www.jowae.pl
Jednakże lista składników danego produktu może ulec zmianie, w związku z czym doradzamy zawsze sprawdzać listę składników zamieszczoną na opakowaniu zakupionego produktu.

DLACZEGO KOSMETYKI JOWAÉ NIE SĄ BIO?

Naturalność to kluczowa cecha wszystkich formuł JOWAÉ. Nasze formuły zawierają średnio 95% składników pochodzenia naturalnego.
JOWAÉ nie dąży do uzyskania certyfikatu BIO. Nie wykorzystujemy GMO i preferujemy formuły, które pozwalają zachować idealną równowagę pomiędzy tolerancją, zmysłowością i skutecznością.
Nasza metoda obliczania indeksu naturalności JOWAÉ, jest zgodna z rekomendacjami Francuskiej Organizacji Normalizacyjnej (AFNOR), organu odpowiedzialnego za ustalanie norm. Obliczenia pozwalają nam określić realny % naturalnych składników w naszych formułach.

W JAKI SPOSÓB OTRZYMYWANE SĄ WYCIĄGI ROŚLINNE?

Wybieramy roślinne składniki aktywne otrzymane za pomocą naturalnych i niedenaturujących metod pozyskiwania.

W JAKI SPOSÓB DOKONUJE SIĘ WYBORU WYCIĄGÓW ROŚLINNYCH?

Laboratorium JOWAÉ opracowuje wszystkie formuły z wykorzystaniem antyoksydacyjnych Lumifenoli, które następnie łączy się z dostosowaną do potrzeb skóry bazową substancją aktywną obecną w farmakopei koreańskiej: Królewska peonia, Święty lotos, Czerwony żeń-szeń, Woda z kwiatu wiśni, Kumkwat, Woda bambusowa, Fermentowana czarna herbata, Biała herbata, Olej z kamelii i Centella asiatica.

CZYM WŁAŚCIWIE SĄ LUMIFENOLE?

Laboratorium JOWAÉ wyselekcjonowało i wprowadziło do wszystkich swoich formuł OPATENTOWANY składnik - Lumifenole*. Ten ekskluzywny składnik aktywny pochodzący z sukulenta Sempervivum Tectorum dzięki zawartości antyoksydantów, w tym polifenoli, tanin, proantocyjanidyn i flawonoidów, pomaga skórze odzyskać równowagę i bronić się przed oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, na które nasza skóra jest codziennie narażana (zanieczyszczenie, zmiany klimatyczne, stres, zmęczenie).
*zgłoszony patent dotyczący Sempervivum Tectorum

CO JESZCZE, OPRÓCZ SKŁADNIKÓW POCHODZENIA ROŚLINNEGO, ZAWIERAJĄ FORMUŁY PRODUKTÓW?

Wszystkie nasze produkty są opracowywane w oparciu o rygorystyczną kartę receptur, zgodnie z europejskimi przepisami kosmetycznymi. Pojawiające się w preparatach składniki syntetyczne są dodawane tylko w wymaganych ilościach, aby nadać formułom JOWAÉ stabilność, optymalną konserwację i właściwości sensoryczne. 

JAKIE JEST POCHODZENIE SKŁADNIKÓW SYNTETYCZNYCH?

W Laboratorium JOWAÉ kluczowym kryterium selekcji jest pochodzenie surowców. Dlatego wybieramy współpracę z dostawcami składników aktywnych, którzy są zaangażowani w zrównoważony rozwój i stosowanie przyjaznych dla środowiska procesów ekstrakcji.

CZY SKŁADNIKI SYNTETYCZNE MOGĄ POWODOWAĆ PODRAŻNIENIE?

W Laboratorium JOWAÉ z najwyższą starannością dobieramy każdy z naszych składników sprawdzając jego zalety i wpływ na skórę. Dlatego pomimo bogactwa natury, korzystanie z koncepcji zielonej chemii (koncepcji zakładającej projektowanie i przeprowadzanie procesów chemicznych w taki sposób, aby ograniczyć użycie i powstawanie szkodliwych substancji) czasami pozwala nam uzyskać bezpieczniejsze, stabilniejsze i czystsze składniki. Należą do nich aktywne składniki, które od wielu lat są stosowane w dermatologii i są znane ze swojej skuteczności i bezpieczeństwa (mocznik, alantoina…).

CZY SKŁADNIKI SYNTETYCZNE POWODUJĄ ZABURZENIA ENDOKKRYNOLOGICZNE?

Zgodnie z naszą wiedzą żaden ze składników użytych w naszych formułach nie jest uważany za zaburzający gospodarkę hormonalną.

JAKIE KONSERWANTY SĄ WYKORZYSTYWANE W PRODUKTACH JOWAÉ?

Formuły JOWAÉ nie zawierają kontrowersyjnych konserwantów. Stosowane przez nas konserwanty są przebadane, zgodne z przepisami kosmetycznymi i dodawane w najniższej wymaganej dawce. W zależności od receptury i tam, gdzie jest to możliwe, dobieramy konserwanty naturalne lub te stosowane w produktach ekologicznych.

CZY W PRODUKTACH SĄ SILIKONY?

Silikony mogą być obecne w niektórych formułach w niewielkich ilościach, tak by zapewnić im odpowiednią konsystencję i zmysłowość. Nie używamy jednak silikonów lotnych, ograniczamy niekorzystny wpływ na środowisko.

CZYM SĄ ZASTĄPIONE OLEJE MINERALNE?

Wybieramy oleje pochodzenia roślinnego i naturalne emolienty. 

CZY W PRODUKTACH JEST OLEJ PALMOWY?

Żadna z formuł JOWAÉ nie zawiera oleju palmowego.

CZY ZAPACHY JOWAÉ SĄ W 100% NATURALNE?

Wyselekcjonowaliśmy nasze zapachy z myślą o zminimalizowaniu ryzyka alergii i dostosowaniu się do potrzeb skóry wrażliwej. Z tego powodu są one w 100% pochodzenia naturalnego.

CZY FORMUŁY JOWAÉ ZAWIERAJĄ FILTRY PRZECIWSŁONECZNE?

W Laboratorium JOWAÉ nie oferujemy produktów do opalania, dlatego nasze receptury nie zawierają filtrów przeciwsłonecznych.

CZY PEELING ZAWIERA PLASTIKOWE MIKROGRANULKI?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszym produkcie złuszczającym nie stosujemy plastikowych mikrogranulek. Zamiast tego używamy złuszczających cząstek pochodzenia naturalnego, takich jak skała wulkaniczna.

JAKIE SURFAKTANTY SĄ STOSOWANE W PRODUKTACH JOWAÉ?

Używamy delikatnych środków powierzchniowo czynnych pochodzenia naturalnego (głównie pochodzących z orzecha kokosowego, gipsówki lub akacji).

CZY PRODUKTY JOWAÉ SĄ WEGAŃSKIE?

Laboratorium JOWAÉ opracowuje produkty, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, z wyjątkiem produktów pszczelich.
(4 produkty JOWAÉ zawierają wosk pszczeli: ODŻYWCZY BALSAM DO UST, ODŻYWCZY BALSAM KOJĄCY, KOJĄCE MLECZKO DO DEMAKIJAŻU oraz ODŻYWCZY KREM DO RĄK I PAZNOKCI).

DLACZEGO NIEKTÓRE PRODUKTY MAJĄ NIŻSZĄ % ZAWARTOŚĆ NATURALNYCH SKŁADNIKÓW?

Podczas opracowywania naszych receptur każdy składnik jest wybierany pod kątem określonego działania: skuteczności, przyjemności stosowania, stabilności i bezpieczeństwa. Dzięki temu w naszych produktach nie ma zbędnych składników. Chociaż niektóre produkty mogą posiadać mniejszą % zawartość składników naturalnych, staramy się trwale poprawiać naturalne właściwości naszych produktów, nie tracąc z oczu ich skuteczności.

2.2 BADANIA
CZY PRODUKTY JOWAÉ SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH?

Zgodnie z europejskimi przepisami w tej sprawie nie wykonujemy testów na zwierzętach.

CHCIAŁ(A)BYM ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM I WZIĄĆ UDZIAŁ W BADANIACH KLINICZNYCH PRODUKTÓW. JAKIE KROKI POWINNAM(-NIENEM) PODJĄĆ?

Nie rekrutujemy wolontariuszy do badań klinicznych. Ze względu na obiektywność i poufność badania są prowadzone przez niezależne laboratoria zatwierdzone przez francuskie Ministerstwo Zdrowia dysponujące własnymi uczestnikami badań.

W JAKI SPOSÓB BADA SIĘ TOLERANCJĘ SKÓRY?

Wszystkie produkty JOWAÉ podlegają badaniom klinicznym prowadzonym pod kontrolą dermatologiczną oraz okulistyczną (w przypadku produktów stosowanych na oczy oraz w okolicy oczu) realizowanym przez niezależne laboratoria zatwierdzone przez francuskie Ministerstwo Zdrowia.

CZY PRODUKTY JOWAE SĄ ODPOWIEDNIE DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ?

Produkty JOWAÉ są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej. Testy tolerancji wykonywane są pod kontrolą dermatologiczną, szczególnie na skórze wrażliwej.

CZY PRODUKTY JOWAÉ SĄ NIEKOMEDOGENNE?

Żadna z naszych formuł nie zawiera substancji uznawanych za komedogenne (zapychające pory skóry).
Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy JOWAÉ przeznaczone do wszystkich rodzajów skóry oraz te przeznaczone do skóry mieszanej i tłustej zostały poddane rygorystycznym testom i nie są komedogenne.

2.3 OPAKOWANIE
CZY OPAKOWANIA JOWAÉ PODLEGAJĄ RECYKLINGOWI?

Wszystkie nasze opakowania podlegają recyklingowi, zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji. Ponadto nie dodajemy ulotek wewnątrz opakowania - instrukcje dotyczące stosowania produktów umieszczamy bezpośrednio na wewnętrznej stronie pudełka.