JAK DŁUGO PRODUKTY JOWAÉ WAŻNE SĄ PO OTWARCIU?


Jeśli minimalna trwałość naszych produktów kosmetycznych wynosi mniej niż 30 miesięcy, data ważności jest umieszczona na opakowaniu produktów.
Jeśli minimalna trwałość naszych produktów kosmetycznych wynosi więcej niż 30 miesięcy, informacja na temat maksymalnego okresu stosowania po otwarciu (Period After Opening - PAO) umieszczona jest na opakowaniu. Przyjmuje ona formę symbolu otwartego słoiczka z kremem, na którym wskazano okres stosowania wyrażony w miesiącach.


CZY MOŻNA STOSOWAĆ PRODUKTY JOWAÉ W OKRESIE CIĄŻY/KARMIENIA PIERSIĄ?


Nie są nam znane żadne przeciwwskazania do stosowania naszych produktów w okresie ciąży/karmienia piersią. Mimo to doradzamy zasięgnięcie porady lekarza, ponieważ każdy przypadek jest inny.


CZY PRODUKTY JOWAÉ SĄ TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH?


Zgodnie z europejskimi przepisami w tej sprawie nie wykonujemy testów na zwierzętach.


CHCIAŁ(A)BYM ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM I WZIĄĆ UDZIAŁ W TESTACH KLINICZNYCH PRODUKTÓW. JAKIE KROKI POWINNAM(-NIENEM) PODJĄĆ?


Nie rekrutujemy wolontariuszy do testów klinicznych. Ze względów związanych z obiektywnością i poufnością testy są przeprowadzane przez niezależne laboratoria zatwierdzone przez francuskie Ministerstwo Zdrowia, które dysponują własnymi uczestnikami badań.


JAK MOGĘ OTRZYMAĆ LISTĘ SKŁADNIKÓW DANEGO PRODUKTU?


Lista składników jest dostępna na stronie www.jowae.pl
Jednakże lista składników danego produktu może ulec zmianie, w związku z czym doradzamy zawsze sprawdzać listę składników zamieszczoną na opakowaniu zakupionego produktu.


DLACZEGO KOSMETYKI JOWAÉ NIE SĄ BIO?


Naturalność to kluczowa cecha wszystkich formuł JOWAÉ. Nasze formuły zawierają średnio 93% składników pochodzenia naturalnego.
JOWAÉ nie dąży do uzyskania certyfikatu BIO. Nie wykorzystujemy GMO i preferujemy formuły, które pozwalają zachować idealną równowagę pomiędzy tolerancją, zmysłowością i skutecznością.
Nasza metoda obliczania indeksu naturalności JOWAÉ, jest zgodna z rekomendacjami Francuskiej Organizacji Normalizacyjnej (AFNOR), organu odpowiedzialnego za ustalanie norm. Obliczenia pozwalają nam określić realny % naturalnych składników w naszych formułach.

CO JESZCZE, OPRÓCZ SKŁADNIKÓW POCHODZENIA ROŚLINNEGO, ZAWIERAJĄ FORMUŁY PRODUKTÓW?


Pozostałe składniki pozwalają nam uzyskać zmysłowość, stabilność i optymalną trwałość formuł JOWAÉ. Zawartość tych składników zawsze jest odpowiednia.


JAKIE KONSERWANTY SĄ WYKORZYSTYWANE W GAMIE PRODUKTÓW JOWAÉ?


Formuły JOWAÉ nie zawierają parabenów ani fenoksyetanolu.
Wykorzystywane konserwanty podlegają badaniom, są dopuszczone przez przepisy regulujące branżę kosmetyczną, a także są stosowane w odpowiedniej ilości.


CZY W PRODUKTACH SĄ SILIKONY?


Silikony mogą być obecne w niektórych formułach w niewielkich ilościach, tak by zapewnić im odpowiednią konsystencję i zmysłowość. Nie używamy jednak silikonów lotnych, ograniczamy niekorzystny wpływ na środowisko.

CZYM SĄ ZASTĄPIONE OLEJE MINERALNE?


Wybieramy oleje pochodzenia roślinnego i naturalne emolienty.


CZY W PRODUKTACH JEST OLEJ PALMOWY?


Żadna z formuł JOWAÉ nie zawiera oleju palmowego.


W JAKI SPOSÓB OTRZYMYWANE SĄ WYCIĄGI ROŚLINNE?


Wybieramy roślinne składniki aktywne otrzymane za pomocą naturalnych i niedenaturujących metod pozyskiwania.


CZY KOSMETYKI JOWAE SĄ WEGAŃSKIE?


Laboratorium Jowaé opracowuje produkty, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, za wyjątkiem produktów pszczelarskich. Trzy kosmetyki Jowaé zawierają wosk pszczeli, znany ze swoich wyjątkowych właściwości odżywczych: ODŻYWCZY BALSAM DO UST, ŁAGODZĄCY BALSAM ODŻYWCZY oraz ODŻYWCZY KREM DO RĄK I PAZNOKCI.


GDZIE SĄ PRODUKOWANE KOSMETYKI JOWAÉ?


Wszystkie produkty JOWAÉ wytwarzane są we Francji.

W JAKI SPOSÓB DOKONUJE SIĘ WYBORU WYCIĄGÓW ROŚLINNYCH?


Laboratorium JOWAÉ opracowuje wszystkie formuły z wykorzystaniem antyoksydacyjnych Lumifenoli, które następnie łączy się z dostosowaną do potrzeb bazową substancją aktywną obecną w farmakopei koreańskiej.
W ramach selekcji substancji aktywnych ściśle współpracujemy z profesorem Ki Hyun Kimem, badaczem w dziedzinie chemii roślin specjalizującym się w koreańskich roślinach leczniczych i tradycyjnych.


CZY ZAPACHY JOWAÉ SĄ W 100% NATURALNE?


Wyselekcjonowaliśmy nasze zapachy z myślą o zminimalizowaniu ryzyka alergii i dostosowaniu się do potrzeb skóry wrażliwej. Z tego powodu są one w 100% pochodzenia naturalnego.


W JAKI SPOSÓB BADA SIĘ TOLERANCJĘ SKÓRY?


Wszystkie produkty JOWAÉ podlegają badaniom klinicznym prowadzonym pod kontrolą dermatologiczną oraz okulistyczną (w przypadku produktów stosowanych na oczy oraz w okolicy oczu) realizowanym przez niezależne laboratoria zatwierdzone przez francuskie Ministerstwo Zdrowia.


CZY PRODUKTY JOWAE SĄ ODPOWIEDNIE DLA SKÓRY WRAŻLIWEJ?


Wszystkie produkty Jowaé są odpowiednie dla skóry wrażliwej. Testy tolerancji wykonywane są pod kontrolą dermatologiczną na grupie osób, w której ponad 50% posiada skórę wrażliwą.


CZY PRODUKTY JOWAÉ SĄ W 100% NIEKOMEDOGENNE?
Żadna z naszych formuł nie zawiera substancji uznawanych za komedogenne (zapychających pory skóry).
Kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy JOWAÉ przeznaczone do wszystkich typów skóry oraz te przeznaczone do skóry mieszanej i tłustej zostały poddane rygorystycznym testom i nie są komedogenne.


CZY FORMUŁY JOWAÉ ZAWIERAJĄ FILTRY PRZECIWSŁONECZNE?


Nasze formuły nie zawierają filtrów przeciwsłonecznych.


CO OZNACZA HARMONIA SKÓRY?


Celem JOWAÉ jest opracowywanie kosmetyków przywracających skórze równowagę.
Skóra codziennie narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych (stres, zanieczyszczenie, zmiany klimatu), przez co traci naturalną równowagę. Bariera ochronna naskórka ulega zmianom, skóra odwadnia się, traci blask i jednolity koloryt, pojawiają się plamy pigmentacyjne, a przedwczesne starzenie się skóry następuje coraz wcześniej.
Przywracając równowagę skóry, kosmetyki JOWAÉ pomagają jej odzyskać naturalną harmonię i utracony blask.CZYM WŁAŚCIWIE SĄ LUMIFENOLE?


Laboratorium JOWAÉ wyselekcjonowało i wprowadziło do wszystkich swoich formuł OPATENTOWANY składnik - Lumifenole*. Ten ekskluzywny składnik aktywny pochodzący z sukulenta Sempervivum Tectorum dzięki zawartości antyoksydantów, w tym polifenoli, tanin, proantocyjanidyn i flawonoidów, pomaga skórze odzyskać równowagę i bronić się przed oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, na które nasza skóra jest codziennie narażana (zanieczyszczenie, zmiany klimatyczne, stres, zmęczenie).
*zgłoszony patent dotyczący Sempervivum Tectorum


CZY TRZEBA KUPIĆ WSZYSTKIE PRODUKTY WCHODZĄCE W SKŁAD RYTUAŁU PIELĘGNACYJNEGO?


Każdy produkt JOWAÉ był testowany osobno i wykazał skuteczność w samodzielnym stosowaniu. Jednak dla uzyskania optymalnych rezultatów najlepiej wybrać wszystkie produkty wchodzące w skład rytuału pielęgnacyjnego JOWAÉ dostosowanego do potrzeb skóry.
KROK 1 - Oczyszczanie. KROK 2 - Przygotowanie skóry do pielęgnacji - 100% skuteczności*. KROK 3 - Aktywowanie działania kosmetyku - 91% skuteczności**. KROK 4 - Korekta.
*Badania kliniczne przeprowadzone z wykorzystaniem Nawilżającej wodnej mgiełki z udziałem 20 ochotników na przestrzeni 28 dni - aplikacja dwa razy dziennie - % satysfakcji
**Badanie kliniczne przeprowadzone z wykorzystaniem Koncentratu młodości wyrównującego koloryt z udziałem 23 ochotników na przestrzeni 28 dni - aplikacja codzienna - % satysfakcji


CZY OPAKOWANIA JOWAÉ PODLEGAJĄ RECYKLINGOWI?


Wszystkie opakowania podlegają recyklingowi, zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji.
Aby sprawdzić datę przydatności produktu JOWAÉ, użyj poniższego kalkulatora dat:

Sprawdź datę ważności produktu:

Podaj kod produktu: